W samo południe

31 marca 2012 | Sport | Krzysztof Rawa
Agnieszka Radwańska  gra w 11. finale turnieju WTA, wygrała osiem  z nich. Marię Szarapową pokonała tylko raz (US Open 2007), potem przegrała  z Rosjanką siedem spotkań. W sobotę o 18.30 czasu polskiego zagrają na centralnym korcie w Miami. Transmisja w Eurosporcie.
źródło: PAP/EPA
Agnieszka Radwańska gra w 11. finale turnieju WTA, wygrała osiem z nich. Marię Szarapową pokonała tylko raz (US Open 2007), potem przegrała z Rosjanką siedem spotkań. W sobotę o 18.30 czasu polskiego zagrają na centralnym korcie w Miami. Transmisja w Eurosporcie.

Polski spryt czy rosyjski krzyk? Radwańska i Szarapowa w finale w Miami

W półfinale było tak, jak chciała tenisowa Polska. Radwańska wygrała z Marion Bartoli 6:4, 6:2. Francuzka po raz siódmy na siedem meczów nie znalazła sposobu na zwycięstwo, choć chciała bardzo, jak zawsze.

Po tym spotkaniu zostanie, oprócz oklasków dla lepszej, wspomnienie przegranych wszystkich gemów serwisowych Bartoli, jej kilka łez z powodu kontuzji uda w końcu pierwszego seta oraz nieoczekiwana awaria prądu pod koniec meczu (było ciemno przez dobre 20 minut).

Finałowa rywalka  Maria Szarapowa  jest dla Polki mniej więcej takim samym problemem, jak dla Bartoli  Radwańska. Tego bilansu nie da się ignorować: jedno zwycięstwo tenisistki z Krakowa i siedem porażek z Rosjanką. Można tylko przypomnieć, że ten zwycięski raz był właśnie na amerykańskiej ziemi, w US Open 2007.

Pierwsza torebka

– Oczywiście, że pamiętam tamto spotkanie, byłam wtedy koło 30. miejsca na świecie, grałyśmy na korcie centralnym i ona broniła tytułu mistrzyni. Mam piękne wspomnienia, ale niestety, nie wpływa to wiele na ten turniej – mówiła Polka, nie dodając, że z radości sama się wtedy...