Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak przetrwać bezrobocie?

06 lutego 2013 | Kraj | Joanna Ćwiek

Nowego zajęcia trzeba szukać zaraz po otrzymaniu wypowiedzenia – radzą eksperci.

Ostatnie dane o hamującej gospodarce potwierdzają, że rok 2013 będzie na rynku pracy trudny. Szacunki ekonomistów, ekspertów i resortu pracy są zgodne – w pierwszym kwartale stopa bezrobocia przekroczy 14 proc., a pracę stracą setki osób. Niestety, ze znalezieniem nowej oferty może być trudno, bo w naszych warunkach nowe miejsca pracy powstają dopiero wtedy, gdy dynamika PKB przekracza 4 proc. Ale nie należy się poddawać. – Nowej pracy warto zacząć szukać tuż po otrzymaniu wypowiedzenia. Jeśli osoba bez pracy będzie to robiła intensywnie, jest szansa, że szybko znajdzie nowe zajęcie oraz uniknie depresji i marazmu, które towarzyszą długotrwałemu bezrobociu – mówi Lucyna Pleśniar z agencji doradztwa personalnego People.

1. W pierwszej kolejności warto zwrócić się o pomoc do pośredniaka, chociaż trudno liczyć, że znajdziemy tam ofertę wymarzonej pracy. – To nie reguła. Warto zajść do urzędu, bo czasami trafiają do nas dobre oferty pracy. Zdarza się też, że niespodziewanie dostajemy dodatkowe pieniądze i możemy je dać bezrobotnym – mówi Jerzy Bartnicki, szef PUP w Kwidzynie.  Do pośredniaka warto zajrzeć zwłaszcza w tym roku, bo z uwagi na wyjątkowo trudną sytuację na rynku pracy rząd zdecydował się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9455

Wydanie: 9455

Spis treści
Zamów abonament