Mistrz nie wspomina już o kolanie

18 kwietnia 2013 | Sport | Krzysztof Rawa
Rafael Nadal gra w Monte Carlo o dziewiąte zwycięstwo. Fot. Lionel Cironneau
źródło: AP

Rafael Nadal wygrał w Monte Carlo 43. mecz z rzędu. Odpadł debel Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg, polski bilans w Monaco – same porażki.

Powitanie hiszpańskiego mistrza z kortami Monte-Carlo Country Club trwało zaledwie godzinę i parę minut. Tyle Nadal potrzebował, by pokonać 6:1, 6:2 australijskiego Chorwata Marinko Matosevica w drugiej rundzie turnieju. Ktoś przypomniał, że 17 kwietnia to jest dziewiąta rocznica zdobycia pierwszego tytułu przez Hiszpana w księstwie Grimaldich, ale z tej okazji nikt nie strzelał z armat. Matosevic, solidny 54. tenisista rankingu ATP, dał się od pierwszych piłek zepchnąć do obrony. Na chwilę zerwał się w drugim secie, prowadził 2:0 z szansami na 3:0, ale jakby przestraszył się własnej śmiałości i już do końca oddawał pole.

Nadal w 1/8 finału zagra z Niemcem Philippem...