Jekaterina Makarowa ma szansę pierwszy raz zagrać w ćwierćfinale Wimbledonu
autor zdjęcia: Andrew Cowie

Trudno uwierzyć w ćwierćfinał Agnieszki Radwańskiej. Deszcz przerwał mecz Polki
z Jekateriną Makarową przy prowadzeniu Rosjanki 6:3, 5:0.

Oglądanie tego meczu bolało polskich kibiców od połowy pierwszego seta. Agnieszka dostała się pod silne strzały, przełamanie serwisu wisiało w powietrzu wraz z deszczem. Nieuchronnie nadeszło, a z nim wizja szybkiej porażki.

Grać z Makarową to znaczy biegać dużo i pilnować każdej piłki, bo Rosjanka to już waga półciężka kobiecego tenisa. No i ta jej lewa ręka, Radwańska nie dawała rady ani sile, ani precyzji, ani leworęczności rywalki.

Nasze nadzieje definitywnie zgasły w drugim secie. Z serwisem Agnieszki rywalka robiła, co chciała, wymiany wyglądały jako tako tylko do pierwszego forhendu Rosjanki. Deszcz w końcu spadł, przy wyniku 3:6, 0:5 mecz przerwano i nikt już nie...