Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Użyczenie zleceniobiorcy telefonu i laptopa nie podlega VAT

31 października 2014 | Prawo i praktyka | Kamil Chmielewski
Kamil Chmielewski
autor zdjęcia: M. P.
źródło: Rzeczpospolita
Kamil Chmielewski
źródło: Rzeczpospolita

Udostępnianie przez spółkę należących do niej składników majątku (np. środków transportu) w celu wykonania dla niej usług przez jej współpracownika, nie jest świadczeniem usług na jego rzecz.

Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Poznaniu z 30 maja 2014 r. (ILPP2/443-227/14-4/SJ).

We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej spółka zaznaczyła m.in., że w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zawarła umowę o zarządzanie z podmiotem (zleceniobiorcą) świadczącym profesjonalnie tego typu usługi. Aby umożliwić zleceniobiorcy wykonywanie usług, spółka udostępniła mu składniki majątku w postaci środków transportu, telefonów komórkowych oraz laptopów koniecznych do prowadzenia działalności objętej umową. Z postanowień umowy wynika, że zleceniobiorca miał możliwość korzystania z nich jedynie w celu jej wykonania. Koszty związane z używaniem i eksploatacją wspomnianych przedmiotów były ponoszone przez spółkę, jednak wartość świadczeń pomniejszała wynagrodzenie zleceniobiorcy za usługi zarządzania. Ekonomiczny koszt używania składników majątku był więc ponoszony faktycznie przez zleceniobiorcę....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9981

Wydanie: 9981

Spis treści

Media planet

Zamów abonament