Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zastępca za niższą pensję

13 stycznia 2015 | Dobra Firma | Ewa Drzewiecka

Zatrudnionemu na zastępstwo wolno zaoferować niższe wynagrodzenie niż nieobecnemu. Niewykluczona jest też sytuacja odwrotna, gdy nowo przyjęty legitymuje się wyższymi kwalifikacjami lub dłuższym stażem niż ten, którego zastępuje.

Celem umowy na czas zastępstwa jest zatrudnienie nowej osoby na miejsce nieobecnego pracownika. Dlatego rodzaj pracy zastępcy powinien odpowiadać rodzajowi pracy zastępowanego. Co więcej, w umowie na czas zastępstwa należy precyzyjnie podać, o którego nieobecnego chodzi. Warunek ten można spełnić albo wskazując imię i nazwisko nieobecnego, albo opisując stanowisko zastępowanego w taki sposób, aby nie było wątpliwości, kto to jest.

Te same zadania...

Jeżeli z umowy o pracę nie wynika, że pracownika zatrudniono w celu zastępowania konkretnej osoby, nie doszło do zawarcia umowy na zastępstwo, lecz umowy innego rodzaju.

Wskazanie osoby nieobecnego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10038

Wydanie: 10038

Spis treści
Zamów abonament