Bilans na korzyść cyfryzacji
Bruno Duthoit | Brak zainteresowania obywateli internetem to wyzwanie nie tylko dla państwa – mówi prezes Orange Polska.
Rz: Firmy konsultingowe co pewien czas publikują raporty wskazujące, że inwestycje w infrastrukturę telekomunikacyjną przyczyniają się do przyspieszenia wzrostu PKB, a przynajmniej mają w nim coraz większy udział. Są jednak zachowania społeczne i branże, które przez stopniową cyfryzację świata tracą na znaczeniu lub wręcz bankrutują. Jaki jest bilans tych zmian w pana odczuciu, a jaki będzie?
Bruno Duthoit: Od cyfryzacji nie ma odwrotu. Moim zdaniem całościowy bilans jest zdecydowanie korzystny. Internet daje możliwości działania ludziom i firmom na niespotykaną wcześniej skalę. Oczywiście istnieją grupy społeczne, które wolniej dostosowują się do zmian i w mniejszym stopniu korzystają z nowoczesnych technologii. Dlatego walczymy z wykluczeniem cyfrowym przez działania edukacyjne i inwestycje na terenach „białych plam". Dzięki temu poprawia się sytuacja ekonomiczna lokalnych społeczności i wzrastają dochody gmin.
Minister gospodarki Francji w wywiadzie dla dziennika „Les Echos" ocenił, że na tamtejszym rynku nie pora na konsolidację operatorów, ale na inwestycje. Można to rozumieć jako przekonanie, że to konkurencja pobudza inwestycje. Jaka jest pana opinia na ten temat?...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta