Nagroda pocieszenia

01 czerwca 2015 | Sport | Mirosław Żukowski
Serena Williams wygrała z Wiktorią Azarenką także dzięki błędom sędziego Kadera Nouni
źródło: PAP/EPA

Roland Garros | Matkowski w ćwierćfinale debla, Kubot odpadł w 1/8 finału.

Po wyeliminowaniu wszystkich polskich singlistów patrzymy w Paryżu już tylko na deble. W niedzielę robiliśmy to w przerwach opadów deszczu, bo francuskie meteo jeszcze raz okazało się niezawodne: miało lać i lało przez większość dnia, a dach nad kortem centralnym jest dopiero w planach.

Łukasz Kubot i jego francuski partner Jeremy Chardy grali rano na korcie nr 1 z najlepszym deblem ostatnich lat – parą amerykańskich bliźniaków Bob Bryan – Mike Bryan. Chardy znakomicie spisuje się także w singlu, jest jednym z pięciu Francuzów w 1/8 finału, w sobotę pokonał Belga Davida Goffina i jego kolejnym rywalem będzie Andy Murray.

Kubot i Chardy przegrali 4:6, 5:7 choć mieli swoje szanse, w drugim secie prowadzili 4:1, ale wtedy, niestety, dwa razy swoje podanie oddał Polak. – Zdaję sobie sprawę, że to Jeremy był siłą napędową naszego debla, bo ja jeszcze nie...

Wydanie: 10155