Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co pozostawił spadkobiercom Jan Kulczyk

30 lipca 2015 | Kraj | Urszula Zielińska
Najcenniejszym aktywem Kulczyk Investments jest bez wątpienia 3-procentowy pakiet akcji producenta piwa SABMiller.  KI ma jednak w swoim portfelu wiele innych spółek, w tym również notowanych na warszawskiej giełdzie. Obecnie koncentruje się na czterech obszarach: przemyśle chemicznym, energetyce, infrastrukturze oraz nowych technologiach.
źródło: Rzeczpospolita
Najcenniejszym aktywem Kulczyk Investments jest bez wątpienia 3-procentowy pakiet akcji producenta piwa SABMiller. KI ma jednak w swoim portfelu wiele innych spółek, w tym również notowanych na warszawskiej giełdzie. Obecnie koncentruje się na czterech obszarach: przemyśle chemicznym, energetyce, infrastrukturze oraz nowych technologiach.
autor zdjęcia: Magda Starowieyska
źródło: Fotorzepa

Ludzie 
i gospodarka | 
Wart kilkanaście
miliardów złotych majątek pozostawił biznesmen po swojej niespodziewanej śmierci. Strategia grupy, którą zbudował, raczej się nie zmieni.

29 lipca w Wiedniu zmarł w wieku 65 lat Jan Kulczyk, znany najbardziej z działalności biznesowej, najbogatszy Polak, właściciel Kulczyk Holding i Kulczyk Investments, uczestnik prywatyzacji firm państwowych i akcjonariusz wielu spółek, w tym notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Oficjalnie przyczyną śmierci biznesmena są powikłania pooperacyjne.

W mediach wiadomość ta pojawiła się w środę około godziny 9 rano, gdy rusza sesja na warszawskiej giełdzie. Notowane są na niej akcje sprywatyzowanego Ciechu, wydobywczej spółki Serinus Energy, Polenergii i transportowego Pekaesu (jest sprzedawany funduszowi Innova Capital), czyli czterech firm należących do portfela Kulczyk Investments (KI).

Akcje spółek zareagowały początkowo nerwowo. Z naszych informacji wynika, że niepotrzebnie, bo strategia funduszu raczej się nie zmieni.

– Doktor Kulczyk w swojej mądrości zadbał o sukcesję w grupie, przygotowując do przejęcia sterów syna, choć nie mógł przewidzieć, że ta chwila nastąpi tak szybko. Sebastian objął je ostatecznie w 2014 r. i uczestniczył w przygotowaniu strategii inwestycyjnej, która została przyjęta w tym roku przez radę nadzorczą – mówi jedna z osób znająca kulisy, ale zastrzegająca anonimowość.

Miliarder wziął sobie do serca losy inwestycji życia Jana Wejcherta, założyciela TVN, który...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10205

Wydanie: 10205

Spis treści
Zamów abonament