Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trochę kultury

18 sierpnia 2016 | Publicystyka, Opinie | Jakub Kowalski
autor zdjęcia: Robert gardziński
źródło: Fotorzepa

Zadziwia protest przeciwko słowom Jana Pietrzaka wypowiedzianym na antenie TVP Kultura, które... nigdy tam nie padły. Wczoraj stacja wysłała do KRRiT odpowiedź w tej sprawie – pisze publicysta.

Przeciwnicy rządów PiS robią wszystko, aby je zohydzić. O ile z Jarosławem Kaczyńskim i Antonim Macierewiczem idzie nieźle, bo obydwaj dostarczają paliwo do kolejnych memów przekonujących przekonanych, że są katastrofą dla Polski, o tyle z innymi bywa trudniej. Zwłaszcza w sferze kultury. Okazji nie ma zbyt wielu, gdyż twórcy skutecznie dystansują się wobec politycznej bieżączki. Zapewne stąd ataki na ministra kultury Piotra Glińskiego (w tym cytowany z lubością „idiota", którym określił go jakiś czas temu brat reżyser Robert Gliński), a teraz także na TVP Kultura.

Od stycznia stacją kieruje Mateusz Matyszkowicz. Tu zmiana okazała się naprawdę dobra, co zapewne przeciwników ubodło jeszcze mocniej i nakazało wytoczyć najcięższe armaty. Tyle że nie wiadomo do końca dlaczego.

Poniżej przedstawię studium manipulacji w wykonaniu opozycji i zaprzyjaźnionych z nią mediów.

Trafiony, zatopiony?

Poszło o wyemitowany 6 sierpnia 2016 roku na antenie TVP Kultura występ Jana Pietrzaka. Został on nakręcono pół roku wcześniej w Klubie Ronina. Rozdmuchująca aferę „Gazeta Wyborcza" nazwała klub „prawicowym", a siedzibę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich „propisowskim", co odpowiednio ustawiło narrację. Gazetowy opis wydarzenia zaczyna się zresztą od słów, którymi przedstawiono satyryka na scenie, choć na antenie tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10525

Wydanie: 10525

Spis treści
Zamów abonament