Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Imprezy sportowe organizowane nieodpłatnie wyłączone z VAT

21 marca 2017 | Administracja | Janina Fornalik

Nieodpłatne działania miejskiego ośrodka sportu i rekreacji, takie jak m.in. nauka jazdy na rolkach czy deskorolkach nie stanowią działalności gospodarczej – uznał organ skarbowy.

Janina Fornalik

Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji z 13 grudnia 2016 r., sygn. 2461-IBPP3.4512. 588.2016.3.MN, rozstrzygnął kwestię opodatkowania VAT działalności prowadzonej przez miejski ośrodek sportu i rekreacji (MOSiR). Wniosek o interpretację został złożony przez MOSiR, jednostkę organizacyjną miasta, funkcjonującą w formie jednostki budżetowej.

Działalność MOSiR obejmuje świadczenie usług na rzecz różnego rodzaju podmiotów (osób prawnych, fizycznych, a także innych jednostek budżetowych, takich jak szkoły i przedszkola). Na usługi świadczone przez MOSiR składają się przede wszystkim usługi wstępu na obiekty sportowe (hale, baseny, lodowiska, korty tenisowe, sauny), a także usługi najmu pomieszczeń. MOSiR sporadycznie dokonuje także sprzedaży zlikwidowanych składników majątkowych. Ponadto, MOSiR prowadzi również działalność w zakresie zarządzania przekazanymi mu przez gminę obiektami i terenami, a także organizację zawodów sportowych czy konkursów.

W związku z wątpliwościami odnośnie traktowania z perspektywy VAT poszczególnych wykonywanych czynności, MOSiR zadał we wniosku o interpretację pytania dotyczące m.in.: a) uznania nieodpłatnych świadczeń wykonywanych na rzecz uczestników imprez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10705

Wydanie: 10705

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament