Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak najlepiej, jak najtaniej

19 maja 2017 | Dobra Firma
O podróżach służbowych najczęściej decydują menedżerowie
źródło: Rzeczpospolita
O podróżach służbowych najczęściej decydują menedżerowie

Podróże służbowe w Polsce nadal stanowią niedoceniany aspekt działalności firm. Nie postrzegają ich one jako inwestycję, lecz uważają je za koszt. Danuta walewska

Takie wnioski, zwłaszcza w odniesieniu do małych i średnich firm, płyną z z najnowszego badania firmy Amadeus – globalnego systemu rezerwacji i dystrybucji biletów lotniczych. Prowadzi ona regularne analizy polityki organizowania podróży służbowych na całym świecie.Wcześniej takie badania były już przeprowadzone w Polsce, teraz powstała oddzielna publikacja dla całej Europy Środkowej.

Czas na outsourcing

Jedno jest pewne: najróżniejsze wideokonferencje, rozmowy na Skype, czy kontakty w mediach społecznościowych nie zmniejszyły popytu na podróże służbowe. Bo nadal cenione są kontakty osobiste.

Z ostatniej publikacji Amadeusa „Organizacja i zarządzanie podróżami służbowymi.Polska na tle krajów Europy Środkowo-Wschodniej " wynika z ,że system ich przygotowywania w firmach w naszym kraju jest nieuprządkowany. Brak jest m.in. polityki podróży, a pracownicy najczęściej są pozostawieni sami sobie jeśli chodzi o organizowanie wyjazdów.

Jednak większość firm badanych przez Amadeusa dostrzega konieczność wprowadzenia zmian, mających na celu sformalizowanie i i optymalizację procesu zarządzania podróżami służbowymi. Firmy są jednocześnie otwarte na outsourcing takich usług, z tym że jest jeden podstawowy warunek: muszą się z tym wiązać wymierne korzyści.Najczęściej jest to obniżenie kosztów, bądź, co jednak jest mniej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10753

Wydanie: 10753

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament