Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyraźne osłabienie złotego

19 maja 2017 | Ekonomia

Czwartek przyniósł kontynuację deprecjacji walut rynków wschodzących. Złoty tracił do wszystkich głównych dewiz: euro drożało do 4,22 zł, dolar do 3,8 zł, funt do 4,95 zł, frank do 3,88 zł, a jen do 3,44 zł.

W czołówce najsłabszych walut były brazylijski real oraz turecka lira, które traciły do dolara odpowiednio 8 proc. i 1,6 proc. Siłą imponował z kolei wirtualny bitcoin, który lubi zyskiwać w atmosferze podwyższonej niepewności. W czwartek zyskiwał wobec euro i dolara po ponad 2 proc.

Źródłem wspomnianej niepewności są ostatnie poczynania prezydenta USA Donalda Trumpa. – Na jaw wyszły informacje o jego naciskach na zwolnionego niedawno w kontrowersyjnych okolicznościach szefa FBI Comeya, aby ten nie badał powiązań byłego doradcy prezydenta z Rosjanami – komentował Rafał Sadoch, analityk DM mBanku.

– Doniesienia te to było już za wiele dla inwestorów, zwłaszcza że na początku tygodnia pojawiły się informacje o przekazaniu przez Trumpa tajnych informacji na spotkaniu z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych – dodał.   —pz

Wydanie: 10753

Wydanie: 10753

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament