Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PiLab napędza innowacyjna technologia i wyjątkowi ludzie

15 września 2017 | Dobra Firma
Zarząd PiLabu idzie po rynek wart miliardy dolarów. Od lewej: Krystian Pećko,  Paweł Wieczyński oraz Sergiusz Borysławski.
źródło: materiały prasowe
Zarząd PiLabu idzie po rynek wart miliardy dolarów. Od lewej: Krystian Pećko, Paweł Wieczyński oraz Sergiusz Borysławski.

pomysł na biznes | Wrocławski startup ma ambicję stać się pierwszym rodzimym jednorożcem w branży analityki biznesowej. Bez kompleksów walczy z gigantami, jak Palantir, IBM czy SAS. Chce rozwijać się w Polsce i planuje ekspansję w USA. michał duszczyk

Spółka kierowana przez Pawła Wieczyńskiego specjalizuje się w przetwarzaniu zbiorów danych w informacje cenne dla przedsiębiorstw i instytucji rządowych. Temat skomplikowany, ale to jeden z najdynamiczniej rozwijających się i najbardziej perspektywicznych rynków. „The Economist" niedawno pisał, że jest on wart więcej niż rynek ropy naftowej. – Dzisiaj nowy surowiec, czyli dane, tworzy globalne imperia na miarę tych znanych ze starej ekonomii – potwierdza szef PiLabu.

Rodzimy startup liczy, że stanie się jednym z kół zamachowych tej rewolucji, a Polska – liczącym się ośrodkiem na mapie analityki biznesowej.

Teoria dzikich gęsi

Obecnie PiLab oferuje swoje rozwiązanie klientom w Polsce, ale wkrótce planowane jest wejście najpierw na amerykański, a następnie globalny rynek. Z innowacji wrocławskiej firmy, choć te dopiero wychodzą z fazy testów, a od 2018 r. planowana jest ich szeroka komercjalizacja, korzystają już duże firmy z branży ubezpieczeniowej i finansowej, m.in. Warta, czy niemiecki gigant Talanx. Ale to Polska dla PiLabu jest kluczowa. Paweł Wieczyński przekonuje, że chce rozwijać startup w naszym kraju i stworzyć polski produkt globalny.

– Przyświeca nam paradygmat Flying-Geese, czyli tzw. teoria szyku lotu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10853

Wydanie: 10853

Spis treści
Zamów abonament