Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyrosną drugie Polkowice

24 listopada 2017 | Życie Dolnego Śląska | Janina Blikowska
W ramach  programu  Polkowice  2030+  planowany  jest m.in.  rozwój  budownictwa  mieszkanio wego
źródło: materiały prasowe
W ramach programu Polkowice 2030+ planowany jest m.in. rozwój budownictwa mieszkanio wego

100 hektarów ziemi miasto chce przeznaczyć pod budownictwo mieszkaniowe. Władze liczą, że dzięki temu w ciągu kilkunastu lat podwoi się liczba mieszkańców.

– Polkowice liczą obecnie 22,5 tys. mieszkańców. W całej gminie jest ich 27 tys. – Codziennie dojeżdża tutaj ok. 16 tys. osób – opowiada Emilian Stańczyszyn, przewodniczący rady miasta. Dodaje, że Polkowice zrobiły się zbyt ciasne, nie ma gdzie budować. – Miasto od lat przygotowywało się do rozwoju, teraz to ma szansę się spełnić w ramach programu Polkowice 2030+ – mówi radny Stańczyszyn.

Polkowice mają przygotowane tereny inwestycyjne przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. W sumie ok. 100 hektarów. – Na tych działkach będą mogły powstać zarówno domy wielorodzinne, jak i bloki – opowiada radny. Budowy powoli ruszają. W mieście powstają obecnie dwa bloki socjalne. – Ostatnio przybyły trzy budynki w systemie TBS, ponad setka mieszkań. W planach są kolejne – mówi Konrad Kaptur, rzecznik urzędu miasta.

– Miasto powinno realnie zbadać potrzeby mieszkańców i odpowiedzieć na nie. To nie może być tylko oferowanie im funkcji mieszkaniowych, ale też zaplanowanie całej infrastruktury, bo jeśli działki przejmą deweloperzy, to wycisną z nich każdy metr, a to może być za mało dla osób, które będą chciały się tam osiedlić – uważa prof. Katarzyna Kajdanek, socjolog z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zdaniem musi powstać miasto do kwadratu, takie drugie Polkowice. Władze zapewniają, że tak się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10911

Wydanie: 10911

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament