Cyfrowa droga do rozwoju Polski
Prawdziwą i niepodważalną wartością technologii jest to, że znakomicie wyrównuje szanse. Cyfrowy rynek, którego powstawanie obserwujemy, może okazać się najbardziej egalitarnym w historii – pisze prezes Orange Polska.
Jean-François Fallacher
Polska ma potencjał, by uczestniczyć w kształtowaniu nowego cyfrowego porządku. Nie gonić i absorbować wzory stworzone w innych gospodarkach, ale aktywnie współuczestniczyć w nowej rewolucji technologicznej, która zmienia gospodarkę.
Może to truizm, ale technologie naprawdę zmieniają sposób, w jaki funkcjonuje nasz świat. To szczególnie istotne z perspektywy biznesu i rozwoju gospodarczego. Kiedyś, mówiąc o postępującej cyfryzacji, odnosiliśmy się do tego, że zmienia się miejsce, w jakim załatwiamy coraz więcej naszych spraw – zamiast iść do banku czy sklepu, wybieramy internet. Dziś przemiana sięga głębiej, zmieniając nie tylko to, gdzie realizujemy interesy, ale też jak to robimy – nasz sposób uczestniczenia w gospodarce. Obserwujemy przejście od tradycyjnie rozumianego rynku, wzbogaconego o internetowe kanały kontaktu, do rynku prawdziwie cyfrowego.
Polska może i powinna aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu nowego porządku gospodarczego, opartego na powszechnym dostępie do cyfrowego rynku. Dla polskich firm to okazja bez precedensu. Potencjał jest, bo Polacy mają pomysły, które mogą rewolucjonizować świat. Co więcej, coraz skuteczniej przekuwają te pomysły w biznes.
Szansa dla firm
Od kilku lat prowadzimy w Orange program wspierania młodych firm...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta