Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Watykan o Prymasie

07 grudnia 2017 | Kraj | Tomasz Krzyżak

Watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych we wtorek 12 grudnia zajmie się sprawą heroiczności cnót prymasa Wyszyńskiego – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Klika dni temu o możliwym postępie w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego mówił dziennikarzom jego następca w Warszawie, kard. Kazimierz Nycz. – Możemy się spodziewać prezentu na Gwiazdkę – mówił metropolita warszawski.

Rzecznik archidiecezji, ks. Przemysław Śliwiński precyzował zaś, że kardynał miał na myśli zakończenie prac nad dekretem o heroiczności cnót Prymasa Tysiąclecia.

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", specjalna komisja biskupów i kardynałów w sprawie kard. Wyszyńskiego ma się spotkać we wtorek, 12 grudnia. – Według mnie komisja wystąpi z prośbą do papieża o wydanie dekretu o heroiczności cnót kardynała – mówi watykański rozmówca „Rz". – W ubiegłym roku komisja teologów jednogłośnie orzekła, że kard. Wyszyński praktykował cnoty heroiczne. Nie sądzę zatem, by kardynałowie i biskupi mieli inne zdanie.

Po wydaniu dekretu o heroiczności do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego konieczne będzie jeszcze uznanie cudu za jego wstawiennictwem.

Wydanie: 10922

Wydanie: 10922

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament