Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Piętnastka do Rady już wybrana

05 marca 2018 | Prawo | AŁ

Dziewięciu kandydatów do KRS ma poparcie PiS, a sześciu – Kukiz'15.

Na stronie sejmowej ukazał się wykaz 15 kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa, którzy uzyskali poparcie PiS oraz Kukiz'15.

Na liście tej znaleźli się: Dariusz Drajewicz, sędzia SR dla Warszawy-Mokotowa (poparcie PiS); Jarosław Dudzicz, SR w Słubicach; Grzegorz Furmankiewicz, SR w Jaśle (poparcie Kukiz'15); Marek Jaskulski, SR Poznań Stare Miasto (Kukiz'15); Joanna Kołodziej-Michałowicz, SR w Słupsku (Kukiz'15); Jędrzej Kondek, SR dla m.st. Warszawy (Kukiz'15); Teresa Kurcyusz-Furmanik, WSA w Gliwicach (poparcie PiS); Ewa Łąpińska, SR w Jaworznie (PiS); Zbigniew Łupina, SR w Biłgoraju (Kukiz'15); Leszek Mazur, SO w Częstochowie (PiS); Maciej Mitera, SR dla Warszawy-Woli (Kukiz '15); Maciej Nawacki, SR w Olsztynie (PiS); Dagmara Pawełczyk-Woicka, prezes SO w Krakowie (PiS); Rafał Puchalski, SR w Jarosławiu (PiS); Paweł Styrna SR w Wieliczce (PiS).

W sobotę na nadzwyczajnym posiedzeniu, w odpowiedzi na opublikowaną listę kandydatów do nowej KRS, spotkała się obecna Rada. Podziękowała obywatelom i sędziom, którzy dbają o niezawisłość i szanują trójpodział władzy. Był też apel o niekandydowanie do nowej KRS. To ostatnia szansa przed wtorkowym głosowaniem. 

Wydanie: 10993

Wydanie: 10993

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament