Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Technologiczne tsunami już tu jest

09 kwietnia 2018 | Ekonomia
Cyfrowy rozwój podkopuje tradycyjną gospodarkę, ale nie jesteśmy do tego do końca przygotowani – mówili uczestnicy dyskusji w trakcie Digital Economy Forum.
źródło: materiały prasowe
Cyfrowy rozwój podkopuje tradycyjną gospodarkę, ale nie jesteśmy do tego do końca przygotowani – mówili uczestnicy dyskusji w trakcie Digital Economy Forum.

Paradoksalnie, konkurowanie w świecie cyfrowym zwiększa rolę tradycyjnych wartości biznesowych.

Karolina Gawlik

Fala cyfrowa to potężne tsunami, w którym musimy sobie znaleźć miejsce. Nowinki sprzed pięciu lat już nie są niczym nowym, a skomplikowane rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, big data czy blockchain to już nie science fiction, ale rzeczywistość. O szansach, możliwościach i zagrożeniach wynikających z tych zjawisk przez dwa dni rozmawiali w Krakowie uczestnicy konferencji Digital Economy Forum.

Forum organizowane przez „Rzeczpospolitą" jest przestrzenią spotkań świata cyfrowego, bankowości, finansów, ubezpieczeń i handlu. Spotykają się na nim przedstawiciele globalnych korporacji finansowo-księgowych, lokalnych banków, samorządów i środowiska startupowego.

Wejść w cyfrowy świat

Od kilku lat wiemy na pewno, że rewolucja cyfrowa i technologiczna zmienia funkcjonowanie firm na rynku, ich modele biznesowe i systemy wartości. Skoro to zmiana nieodwracalna, to jak mają się do niej zaadaptować firmy? To jedno z głównych pytań zadawanych podczas forum.

– Cyfrowy rozwój podkopuje tradycyjną gospodarkę, ale nie jesteśmy do tego do końca przygotowani. Widzimy, że rozwija się rynek internetu i sztucznej inteligencji, a indeksy firm telekomunikacyjnych i usług teleinformatycznych maleją – wskazywał Borys Stokalski z Polskiej Izby Teleinformatyki i Telekomunikacji. – Dziś człowiek podróżuje w świecie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 11022

Wydanie: 11022

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament