Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedszkole musi zostać zalegalizowane

12 października 2018 | Biznes i finanse | Renata 
Krupa-Dąbrowska

Nie ma taryfy ulgowej dla punktu przedszkolnego prowadzonego w domu jednorodzinnym. Musi on spełnić warunki z prawa budowlanego a nie tylko z przepisów oświatowych.

Barbara D. zaadaptowała dom jednorodzinny na punkt przedszkolny. Zapomniała jednak o załatwianiu formalności. Po kilku latach w punkcie pojawił się powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Szybko dopatrzył się nieprawidłowości. Na właścicielkę nałożył szereg obowiązków. Nakazał też zamknąć punkt.

Jaka jest właściwa droga

Powiatowy inspektor ustalił, że w budynku działa punkt przedszkolny dla około 20 dzieci. Na poziomie parteru znajduje się szatnia, punkt socjalny, toaleta dla personelu, biuro, kuchnia i jedna sala. Natomiast na poddaszu dwie sale, łazienka i toaleta.

Dużym problemem jest dojazd do punktu przedszkolnego. Barbara D. wprawdzie poczyniła starania, by go wybudować, ale wykonanie drogi nie było właściwe.

Mianowicie złożyła wniosek do starostwa i uzyskała zgodę od ministra inwestycji i rozwoju na odstępstwo od warunków technicznych. Następnie rozebrała fragment muru i zbudowała wjazd na działkę oraz wystąpiła do urzędu miasta o wydanie warunków zabudowy. Ale jej odmówiono, ponieważ nie dostarczyła pozwolenia na wykonanie zjazdu.

Na tej podstawie powiatowy inspektor nałożył na Barbarę D. szereg obowiązków oraz nakazał zamknąć przedszkole do czasu ich zrealizowania. Po jakimś czasie przeprowadził kontrolę i ustalił, że przedszkole działa jak gdyby nigdy nic.

Na jego stronie internetowej znajduje się również wpis:...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 11178

Wydanie: 11178

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament