Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Standard Chartered stawia na Warszawę

12 października 2018 | Ekonomia

Otwarte latem globalne centrum usług wspólnych brytyjskiego banku zatrudnia już niemal 
90 specjalistów. Do końca roku chce ich mieć 150.

 

Usługi z zakresu zapobiegania przestępczości finansowej, cyberbezpieczeństwa i HR chce rozwijać w Polsce brytyjski bank Standard Chartered, jedna z największych międzynarodowych instytucji finansowych. Warszawa jest jego szóstym w świecie i pierwszym w Europie centrum Global Business Services (GBS), które ma się specjalizować w zaawansowanych procesach.

Stephen Sheridan, dyrektor banku ds. operacyjnych na Europę i Ameryki, przyznał, że bank rozważał kilka lokalizacji, w tym Budapeszt, Bukareszt i Dublin. Warszawa wygrała głównie dzięki dostępności talentów finansowych i prawniczych – specjalistów z trzy–pięcioletnim doświadczeniem. Część z nich ma pracować w powstającym teraz w strukturach polskiego GBS centrum rekrutacji talentów na Europę, USA, Bliski Wschód i Afrykę.

W uzgodnionych z polskim rządem planach rozwoju Standard Chartered zakłada zwiększenie liczby pracowników do 750 w ciągu kilku lat. Umowa przewiduje też rządowy grant – uzależniony od liczby miejsc pracy wysokiej jakości. Jego wartości bank nie ujawnia. ©℗

—a.b.

Wydanie: 11178

Wydanie: 11178

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament