Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gotowi na polskie 5G

11 kwietnia 2019 | Ekonomia
Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju
źródło: materiały prasowe
Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju
W panelu „Wizja sieci 5G w Polsce” dyskutowali (od lewej): Rafał Sukiennik, dyrektor w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Dariusz Mastalerz, dyrektor  ds. rozwoju rozwiązań mobilnych Atende, Tomasz Muda, prezes Polkomtelu Infrastruktura, Jacek Niewęgłowski, główny doradca zarządu P4, Tonny Bao,  prezes Huawei w Polsce i Tomasz Grabowski, dyrektor zarządzający Accenture. Debatę prowadził Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.
źródło: materiały prasowe
W panelu „Wizja sieci 5G w Polsce” dyskutowali (od lewej): Rafał Sukiennik, dyrektor w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Dariusz Mastalerz, dyrektor ds. rozwoju rozwiązań mobilnych Atende, Tomasz Muda, prezes Polkomtelu Infrastruktura, Jacek Niewęgłowski, główny doradca zarządu P4, Tonny Bao, prezes Huawei w Polsce i Tomasz Grabowski, dyrektor zarządzający Accenture. Debatę prowadził Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

Konferencje › Jakie cele stawiać przed technologią 5G w Polsce, jakie podejście przyjąć powinno państwo i operatorzy przy budowie sieci nowej generacji, 
aby nie były one grą pozorów, i w końcu w jaki sposób zadbać 
o bezpieczeństwo przesyłu danych – dyskutowali prezesi, menedżerowie 
i inżynierowie na XVIII Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Urszula Zielińska urszula.zielinska@parkiet.com

 

3–4 kwietnia br. w Warszawie odbyło się XVIII Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Spotkanie ekspertów sektora technologii teleinformatycznych otworzył Piotr Muszyński, współprzewodniczący rady programowej wydarzenia, wieloletni wiceprezes grupy Orange Polska, a obecnie właściciel firmy FixMap i inwestor lokujący w firmy infrastrukturalne.

– Ta konferencja miała zawsze bardzo merytoryczny charakter. Chcemy na niej przekazać poglądy na temat tego, co w najbliższej przyszłości będzie istotne dla rozwoju rynku teleinformatycznego. A że rynek teleinformatyczny staje się osią i kręgosłupem przyszłej gospodarki i rozwoju ekonomii w Polsce, Europie i na świecie, chyba nikogo nie muszę przekonywać – mówił Piotr Muszyński.

Głos dla inżynierów

Odniósł się do globalnej dyskusji o cyberbezpieczeństwie sieci 5G i zakusach, aby z ich budowy wykluczyć firmy z chińskim kapitałem. – Szczególnie zależy nam na tym, abyśmy patrzyli na rynkowe wydarzenia z merytorycznego punktu widzenia, a moim zdaniem w dyskusji na ten temat jest zbyt wiele emocji. Dobrze byłoby, aby głos dostali inżynierowie – powiedział.

Cyberbezpieczeństwo nierozerwalnie wiąże się ostatnio z nową technologią sieci komórkowych – 5G, która według szacunków firmy doradczej Accenture w 2025 r. będzie docierać do 34 proc. populacji świata, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11329

Wydanie: 11329

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament