Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Duma krytykuje Sejm

21 listopada 1997 | Świat | PJ

ROSJA

Duma krytykuje Sejm

Niższa izba rosyjskiego parlamentu wyraziła w przyjętym wczoraj oświadczeniu "zdziwienie i zaniepokojenie" w związku z "postawieniem przez polski Sejm znaku równości pomiędzy hitlerowskimi najeźdźcami, którzy zamordowali miliony Polaków i Żydów, a także zniszczyli miasta i wioski, oraz radzieckimi żołnierzami, którzy wyzwolili ten kraj od faszystów". Oświadczenie to zostało przyjęte z i nicjatywy komunistów.

W ten sposób zareagowała Duma na niedawną rezolucję Sejmu przyjętą z okazji 79. rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości. Uznając, że rosyjski parlament nie ma prawa mieszać się wewnętrzne sprawy naszego kraju, Duma zaznaczyła jednak, że "nie może nie zareagować na nieprzyjazny akt w stosunku do tych, którzy zapłacili krwią za wolność i niepodległość Polski".

Posłowie niższej izby rosyjskiego parlamentu wyrazili także niezadowolenie z powodu, jak to ujęli, likwidacji w Polsce pomników radzieckich żołnierzy i oficerów. Rosyjscy parlamentarzyści doradzają także polskim kolegom, aby nie koncentrowali się na "ciemnych kartach" w historii stosunków polsko-rosyjskich, zwłaszcza w takiej formie jak to zrobili w swej rezolucji.

p. jen.

POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 1236

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament