Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Były policjant przekazywał tajne materiały

21 listopada 1997 | Prawo | EK

Przecieki do szczecińskiego półświatka

Były policjant przekazywał tajne materiały

Prokuratura Wojewódzka w Szczecinie oskarżyła Mirosława M. , byłego oficera Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, obecnie na emeryturze, o przekazanie Leszkowi K. , ps. Kasza, prezesowi miejscowej spółki "Lechmall", tajnych materiałów stanowiących przedmiot policyjnych działań operacyjnych.

Dotyczyły one wyłudzenia przez Leszka K. ze Skarbu Państwa ponad 1 mln 982 tys. zł. Ustalono, że Mirosław M. czerpał z tego korzyści materialne.

Leszek K. był jednym z bossów szczecińskiego świata przestępczego, uwikłany w liczne afery finansowe. Uciekł za granicę i był poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Wreszcie zatrzymała go w Hamburgu niemiecka policja i deportowała do Szczecina, gdzie niebawem stanie przed sądem.

W toku postępowania dowodowego ustalono, że przekazany przestępcy materiał zawierał 125 stron maszynopisu i opatrzony był nadrukiem "ściśle tajne". Pracownicy spółki "Lechmall" wykonali z niego trzy kserokopie, które trafiły także do wspólników Leszka K. Dysponując nimi, przestępcy mogli podejmować określone działania wyprzedzające decyzje operacyjne szczecińskiej policji.

eki

Brak okładki

Wydanie: 1236

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament