Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekordowe wyniki

21 listopada 1997 | Ekonomia | PW

SPOŁKI

Agora Gazeta

Rekordowe wyniki

Ubiegły roku Agora Gazeta spółka z o. o. może uznać za w yjątkowo udany. Zysk netto tej firmy był prawie dwa razy większy niż rok wcześniej.

Z opublikowanych w Monitorze Polskim nr B 169 danych wynika, że przychody ze sprzedaży Agory Gazety wyniosły w ubiegłym roku 297 mln 38 tys. zł. Było to o 31 proc. więcej niż w 1995 r.

Skąd jednak pochodziły tak duże zyski spółki? Otóż koszty działalności operacyjnej podliczono na 226 mln 57 tys. zł, czyli o 19 proc. więcej niż rok wcześniej. Spółce udało się więc utrzymać dynamikę kosztów na znacznie niższym poziomie niż przychodów. Stało się tak głównie dzięki niewielkiemu wzrostowi wartości zużycia materiałów i energii (o 10 proc. ). Wartość usług obcych zwiększyła się o 35 proc. , a wynagrodzeń o 27, 7 proc. Spółka poprawiła znacznie rentowność sprzedaży. Wskaźnik rentowności operacyjnej zwiększył się z 14, 6 proc. do 21, 9 proc. , a rentowności netto z 9, 3 proc. do 13, 5 proc. Wskaźnik rentowności kapitałów własnych na koniec ubiegłego roku wynosił 44, 1 proc. , a rentowności aktywów 29, 8 proc.

p. w.

Brak okładki

Wydanie: 1236

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament