Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozgrywanie kosowskiej partii

08 kwietnia 1999 | Świat | SP

Trzeba pilnować, by konflikt nie zamienił się w wielką wojnę europejską

Rozgrywanie kosowskiej partii

Kiedy pierwsze bomby NATO spadły na Jugosławię, Rosja zareagowała natychmiast i nieomal histerycznie. Już następnego dnia ogłosiła wycofanie rosyjskich przedstawicieli w NATO i poprosiła o opuszczenie Moskwy przedstawiciela służb informacyjnych sojuszu w Rosji.

Po ogłoszeniu zamrożenia wszystkich stosunków z NATO prawie natychmiast zablokowano w Rosji ledwie rozpoczęty proces ratyfikacji układu START II. W tym samym czasie w rosyjskich kołach wojskowych pojawiły się sugestie o możliwości udzielenia pomocy militarnej braciom Serbom. Krążyły także pogłoski o ewentualnym rozmieszczeniu taktycznej broni jądrowej na terytorium Białorusi i szybkim przyłączeniu Jugosławii do Związku Białorusi i Rosji. Na koniec poinformowano o wysłaniu w rejon konfliktu eskadry siedmiu okrętów Floty Czarnomorskiej. W jej skład wchodzić ma krążownik rakietowy, duży okręt desantowy, fregaty do zwalczania okrętów podwodnych oraz jednostki ochrony flotylli. Brakowało już tylko jednego:...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1666

Spis treści
Zamów abonament