Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konserwatywne korporacje

29 lipca 1999 | Rzecz w sieci | AJ
źródło: Nieznane

OPROGRAMOWANIE

Konserwatywne korporacje

ADAM JAMIOŁKOWSKI

Wbrew oczekiwaniom, które towarzyszyły wprowadzeniu na rynek systemu Windows 98, najczęściej kupowanym systemem operacyjnym wciąż pozostaje jego poprzednik, Windows 95. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na konserwatywne stanowisko wielkich korporacji, które bardzo niechętnie decydują się na wymianę oprogramowania.

System operacyjny Windows 98 zdołał zdominować rynek, jeśli chodzi o komputery kupowane z myślą o użytkowaniu w domu. Jest też coraz popularniejszy w małych i średnich przedsiębiorstwach. Natomiast duże korporacje wciąż korzystają przede wszystkim z Windows 95, a są i takie, które nadal użytkują jeszcze starszą wersję systemu, Windows 3.11. W szczególności dotyczy to tych organizacji, które nie kupują software'u "z półki", ale posiadają własne, długoterminowe umowy licencyjne.

W rezultacie, według danych International Data Corporation, w ubiegłym roku na rynku systemów operacyjnych dla komputerów osobistych, szacowanym na ok. 89 mln egzemplarzy (licencji), Windows 95 zdobyły aż 57,4 proc. udziału. Udział nowszych Windows 98 wyniósł zaś tylko 17,2 proc.

Konserwatywne zachowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1761

Spis treści
Zamów abonament