Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sesja europejskich radiowców

26 kwietnia 1995 | Media, Internet | TW

Sesja europejskich radiowców

20 i 21 kwietnia br. w Warszawie na Zamku Królewskim odbyła się 60. sesja Komisji Programów Radiowych -- instytucji Europejskiej Unii Radiowo-Telewizyjnej EBU. W pracach organu wykonawczego EBU -- Rady Administracyjnej od 1 stycznia 1994 biorą udział prezes PR S. A. Krzysztof Michalski oraz prezes TVP Wiesław Walendziak.

Podczas obrad sesji Komisji Programów Radiowych instytucja ta przekształciła się w Zgromadzenie Radiowe, co ma być połączone ze zmianą struktury i obniżeniem kosztów działalności tej instytucji. Wybrano także 10 nowych członków komisji. Podczas sesji przedstawiono m. in. projekt ogólnoeuropejskiego 24-godzinnego programu z muzyką klasyczną.

Europejska Unia Radiowo-Telewizyjna zrzesza 63 członków z 48 krajów. Korzyści z członkostwa w EBU to przede wszystkim wymiana programów. W dziedzinie radia odbywa się ona wramach systemu Euroradio. Program II PR nadał w 1994 roku 190 koncertów muzyki klasycznej uzyskanych za pośrednictwem EBU. Sam zaoferował 14, z których kilka było retransmitowanych przez inne radiofonie europejskie.

T. W.

Brak okładki

Wydanie: 465

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament