Tygrysz Lwówka

13 maja 1995 | Gazeta | MŻ

Mistrzostwa świata w tenisie stołowym: Błaszczyk odpadł w 1/ 4 finału

Polski pingpongista Lucjan Błaszczyk odniósł w Tiencinie życiowy sukces. Awansował do ćwierćfinału mistrzostw świata po zwycięstwie nad Chińczykiem Ma Wenge. W ćwierćfinale Błaszczyk przegrał z rewelacją imprezy, innym zawodnikiem gospodarzy Ding Songiem. W półfinałach singla mężczyzn zagra trzech Chińczyków i jeden Koreańczyk, a w półfinałach singla kobiet są same Chinki.

W piątek rano Błaszczyk grał z Ma Wenge jak z dzieckiem. Taka była przynajmniej opinia byłego trenera kadry, a dziś prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego Adama Giersza. Tylko początek pierwszego seta potoczył się po myśli Chińczyków. Ma Wenge prowadził 12:3, 16:8, 17:10, ale Błaszczyk w miarę rozgrzewania się był coraz szybszy i wygrał tego seta oraz gładko następnego. W secie trzecim walka trwała do stanu 15:15. Później punkty zdobywał jedynie Błaszczyk. "Wiedziałem jedno -- nie mogę pozwolić rywalowi na długą grę, co zgubiło w poprzedniej rundzie Carla Preana. Pokonanie w mistrzostwach świata dwóch Chińczyków to mój największy sukces. Bardzo...