Justyna w Kanadzie nie schodzi z podium

26 stycznia 2008 | Sport | Marek Cegliński

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w narciarskim biegu na 10 km techniką dowolną podczas zawodów Pucharu Świata w Canmore. Wygrała Ukrainka Walentyna Szewczenko przed Rosjanką Jewgienią Miedwiediewą.

Najlepsza polska biegaczka nie schodzi z podium pucharowych zawodów w Kanadzie. Wcześniej zwyciężyła w biegu na dochodzenie (2x7,5 km) i była trzecia w sprincie. W piątek niewiele jej zabrakło do drugiego miejsca. Miedwiediewa była szybsza o trzy sekundy. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kowalczyk umocniła się na piątym miejscu. W punktacji, która nie uwzględnia biegów sprinterskich, Polka jest nawet druga, za Szewczenko.

Kobiety – 10 km techniką dowolną:

1. W. Szewczenko (Ukraina) 26.46,7; 2. J. Miedwiediewa (Rosja) 30,3 s straty; 3. J. Kowalczyk (Polska) 33,3; 4. S. Valbusa (Włochy) 42,2; 5. P. Majdic (Słowenia) 51,6; 6. A. Jacobsen (Norwegia) 51,9.

Klasyfikacja PŚ:

1. C. Kalla (Szwecja) 795 pkt; 2. V. Kuitunen (Finlandia) 779; 3. A. Follis (Włochy) 678; 4. Jacobsen 642; 5. Kowalczyk 638; 6. Szewczenko 549.

W sobotę w Canmore odbędą się biegi sprinterskie kobiet i mężczyzn techniką klasyczną. Transmisja na żywo w stacji Eurosport 2 o 20.30.