Przecież miała być samba

16 czerwca 2010 | Mundial | Paweł Wilkowicz
Robinho ściska Maicona – strzelca pierwszej bramki
źródło: AP

Brazylijczycy wymęczyli to zwycięstwo. Są pierwszym zespołem wygwizdanym na tych MŚ

Połowa kibiców nie wytrwała do końca. Mając do wyboru: nie stać w korkach albo jeszcze raz zobaczyć, jak brazylijscy obrońcy podają sobie piłkę, nie wahali się długo. I źle wybrali. Nie zobaczyli ładnego gola. Strzeliła go Korea Północna. Dwa szybkie podania wystarczyły, żeby dostać się w pole karne, a tam Ji Yun Nam przyjął piłkę jak Brazylijczyk, wyprzedził obrońców i strzelił obok Julio Cesara.

2:1 (0:0)

Brazylia - Korea Północna

To stało się w 89. minucie, gdy Brazylia prowadziła 2:0 i powoli zapominała, że do szatni na przerwę schodziła przy gwizdach. Trener Dunga zaczął się nawet uśmiechać, bo w drugiej połowie jego piłkarze strzelili dwa gole i od czasu do czasu grali tak, żeby...