Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Termin wolnego do uzgodnienia

18 sierpnia 2010 | Dobra firma | Grażyna Ordak

Po macierzyńskim szef nie może odmówić matce wypoczynku. To bezwzględny wymóg. Jeśli jednak zatrudniona wtedy zachoruje, niedyspozycja przerywa wakacje. Datę kolejnego wolnego ustala z przełożonym

-Pracownica urodziła dziecko w czerwcu 2009 r., i po zakończonym urlopie macierzyńskim wystąpiła pisemnie do pracodawcy z prośbą o urlop wypoczynkowy i wychowawczy. Zgodziliśmy się na to. Następnie młoda matka zachorowała i dostarczyła zwolnienie lekarskie, które opiewało na okres urlopu wypoczynkowego.

W związku z tym spytaliśmy ją pisemnie, czy i kiedy zamierza kontynuować ten urlop. Odpowiedziała, że po chorobie chce wybrać deklarowany wcześniej urlop wypoczynkowy, a potem wychowawczy. Chorowała dość długo, więc terminy urlopu wypoczynkowego ciągle się przesuwały. Gdy wróciła do pracy, poprosiliśmy ją o dostarczenie dokumentów usprawiedliwiających nieobecność w pracy. Czy postąpiliśmy słusznie? – pyta czytelnik.

Pracodawca jest bezwzględnie związany wnioskiem co do terminu udzielenia urlopu, gdy pochodzi on od pracownicy, która chce skorzystać z urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. Tak nakazuje art. 163 § 3 k.p. Potwierdza to także...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8703

Spis treści
Zamów abonament