Na ścieżkach telemedycyny
Komputer staje się tak samo ważnym narzędziem pracy lekarza, jak słuchawka, skalpel i spis leków
Na ścieżkach telemedycyny
Za pośrednictwem Internetu lekarze na całym świecie coraz częściej przekazują informacje o nowych metodach leczenia i wykrywania chorób. W Polsce są oni najbardziej aktywną grupą korzystającą z sieci komputerowych, zaraz po specjalnościach typowo technicznych. Dzięki nim znacznie szybciej uzyskują wyniki najnowszych badań, ale mogą też wymieniać dane o stanie zdrowia pacjentów, a także oceny poszczególnych szpitali i klinik, lekarzy i pielęgniarek.
Najbardziej ekscytujące są nowe możliwości, jakie stwarzają nowoczesne środki przekazu informacji. Lekarze na dowolną odległość mogą zasięgać opinii ekspertów w najbardziej skomplikowanych przypadkach. Mogą przekazać wyniki badań diagnostycznych: USG, EKG czy tomografii komputerowej lub badania histopatologicznego. W razie potrzeby mają nawet możliwość usłyszenia oddechu chorego na astmę lub kontrolowania na monitorze komputera przebiegu operacji wykonywanej za pomocą laparoskopu.
Konsylium w Internecie
Za sprawą postępu techniki w małych szpitalach coraz częściej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta