Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sen o błękitnym niebie

06 lutego 1997 | Świat | BZ

Sen o błękitnym niebie

Władze Niemiec nie kryją, że uważają Kościół Scjentologiczny za niebezpieczną organizację, która zmierza do opanowania sceny politycznej

i gospodarczej kraju. W odpowiedzi członkowie sekty wystąpili ze skargą do Komisji Europejskiej ds. Praw Człowieka. Żądają obrony przed dyskryminacją i prześladowaniami.

Beata Zubowicz

"Sposób traktowania w Niemczech scjentologów porównują oni do prześladowań, jakim poddani byli Żydzi w czasach hitlerowskich. W latach trzydziestych ofiarami byli Żydzi, dziś są nimi scjentologowie. Wówczas nietolerancja religijna Hitlera została podniesiona do rangi oficjalnej polityki rządu. I świat przyglądał się temu w milczeniu. Nie możemy zmienić historii, ale możemy starać się, aby to wszystko nie powtórzyło się jeszcze raz" -- ogłoszenie tej treści ukazało się na początku stycznia w dzienniku "International Herald Tribune". Zapoczątkowało ono kolejny etap w trwającej od kilku lat wojnie między niemieckimi władzami a potężną sektą o nazwie Kościół Scjentologiczny.

Pod całostronicowym "Listem otwartym do Helmuta Kohla, kanclerza Republiki Federalnej Niemiec" podpisały się 34 osoby. Nie zabrakło powszechnie znanych nazwisk: Goldie Hawn -- aktorka komediowa, Dustin Hoffman -- aktor, Oliver Stone -- reżyser, Larry King...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 987

Spis treści
Zamów abonament