Polskie technologie w Japonii
Część opracowań polskich uczonych jest na najwyższym poziomie światowym
Polskie technologie w Japonii
Polska nauka kojarzy się Polakom głównie z zacofaniem i przestarzałą techniką, tymczasem niektórymi jej osiągnięciami poważnie zainteresowana jest Japonia, która w naszym kraju jest wręcz synonimem nowoczesności na miarę XXI wieku. Ujawniły to targi Techno Messe Kansai w Osace, na których wyróżniono 7 polskich technologii spośród 380, jakie zaprezentowali specjaliści z całego świata, m.in. z USA, Afryki Południowej, Niemiec, Izraela i Wielkiej Brytanii.
Wyróżnione polskie technologie wielokrotnie wcześniej zdobywały już nagrody na międzynarodowych targach, m.in. w Grenoble, Hanowerze i Brukseli. Teraz zyskały również uznanie firm japońskich, zainteresowanych współpracą z ich twórcami. Tak się złożyło, że większość z nich to urządzenia przydatne w służbie zdrowia, opracowane przez czołowe w kraju ośrodki naukowe, zajmujące się rozwojem techniki medycznej.
Cudze chwalicie
Firmy Sumitomo oraz Hakujyusei Kogaku Kenkyusho z Tokio zainteresowane są aparaturą ultradźwiękową do nieinwazyjnego badania naczyń krwionośnych człowieka VED. Jej twórcami...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta