Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Recepty na europejskie problemy

04 lutego 1998 | Ekonomia | AB

BEZROBOCIE

Bardziejelastyczny rynek pracy i większe rygory dla bezrobotnych

Recepty na europejskie problemy

Zmniejszenie obciążeń podatkowych pracodawców, wsparcie rządów dla tworzenia funduszy venture capital finansujących rozwój nowych firm oraz wprowadzenie pewnych obowiązków dla długo pozostających bez pracy -- to niektóre z rad, jakie dawali rządom borykającym się z problemem bezrobocia uczestnicy forum w Davos.

Jak ocenił prof. ekonomii uniwersytetu w Chicago, Gary Becker, przepisy obowiązujące teraz na rynkach pracy większości państw europejskich to prosty sposób na zwiększanie się liczby ludzi długo pozostających bez pracy. Obciążenie podatkowe pracodawcy sięgające 100 proc. zarobków pracownika, sztywność przepisów regulujących procedury przyjmowania i zwolnienia z pracy, jak też władza scentralizowanych związków zawodowych, które w negocjacjach nie uwzględniają lokalnych warunków działania firm, zniechęcają pracodawców do zwiększania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1301

Spis treści

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament