Prywatyzacyjny groch z kapustą
Nowa struktura Ministerstwa Skarbu Państwa jest według mojejoceny zdecydowanym krokiem wstecz
Prywatyzacyjny groch z kapustą
WIESłAW KACZMAREK
Liczne zapowiedzi i decyzje ministra skarbu państwa napawają coraz częściej troską o prywatyzację i przyszłość programu przekształceń własnościowych w Polsce. Obawiam się, że w krytycznym oglądzie działań i koncepcji ministra skarbu państwa nie jestem osamotniony. Do publicznej wypowiedzi skłoniła mnie ostatecznie zmiana struktury organizacyjnej Ministerstwa Skarbu Państwa. Czy jest zasadne kruszenie kopii o wewnętrzny ustrój ministerstwa? Tak, zmiana ta bowiem zadecyduje o losach prywatyzacyjnych projektów i programów. Nowa struktura jest według mojej oceny zdecydowanym krokiem wstecz i świadczy, że wiedza o prywatyzacji nie jest najsilniejszą stroną autorów projektów. Nie przedsięwzięto żadnych prób konsultacji celowości podjętych działań. Nie sugeruję potrzeby konsultacji tych propozycji z opozycją, ale uważam, że konsultacje przyjętych rozwiązań chociażby z pracownikami resortu, fachowcami od procesów prywatyzacyjnych i właściwą komisją sejmową były niezbędne. Tak się nie stało i projekt z w ielu powodów jest po prostu zły.
Po pierwsze, nie rozumiem motywacji przyjęcia takiej struktury urzędu, przypominam, urzędu odpowiedzialnego za prywatyzację w Polsce. Dotychczasowa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta