Informacje
Informacje
Podobnie jak w poprzedni poniedziałek, rynek dosyć ospale rozpoczął nowy tydzień. Nieznacznie zwyżkowały wszystkie indeksy rynku podstawowego, stracił natomiast indeks rynku równoległego, czyli WIRR. Osiągnięta wczoraj przez WIRR wartość jest najniższa od 52 tygodni. Na pierwszym parkiecie zrealizowano zaledwie 19, 5 tys. zleceń. Pojawił się także popyt, przy bardzo ograniczonej podaży. Wynikałoby z tego, że inwestorzy akceptują obecny poziom cen decydując się na ograniczone zakupy.
Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie w tym tygodniu powinno dojść do wzrostu kursów. Będzie to jednak raczej korekta w górę, niż trwalsza zmiana trendu. Wszystko nadal zależy od notowań w Stanach Zjednoczonych. W piątek indeks giełdy amerykańskiej zwyżkował. Była to reakcja na zapowiedź prezydenta Clintona opracowania wspólnie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym programu pomocy finansowej dla krajów najbardziej dotkniętych kryzysem. Optymizmu Wall Street nie podzielili inwestorzy w Japonii. Wczoraj indeks giełdy japońskiej spadł poniżej psychologicznej granicy 13 tys. punktów. Sytuacja na światowych rynkach jest nadal więc niejasna, co nie sprzyja poprawie koniunktury w Polsce. Innym elementem, który powstrzymuje inwestorów od większych zakupów jest zbliżająca się oferta Telekomunikacji Polskiej. Nie znana jest jeszcze cena emisyjna akcji TP SA. Po...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta