Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto zyska, kto straci

06 października 1998 | Ekonomia | AS

OTWARCIE RYNKU

Projekt nowej ustawy zaostrza kryteria dopuszczenia firm zagranicznych na polski rynek ubezpieczeniowy

Kto zyska, kto straci

Już od 1 stycznia 1999 r. na polski rynek będą mogły wchodzić zagraniczne firmy ubezpieczeniowe, a ściślej mówiąc, będą mogły otwierać tu swoje główne oddziały. Zmieni się sytuacja dla działających już w Polsce towarzystw ubezpieczeniowych, a także dla osóbkupujących polisy. Istotne, na ile Polska jest w ogóle przygotowana do otwarcia swojego rynku.

Przedstawiciele środowiska ubezpieczeniowego w Polsce są zgodni, że otwarcie rynku w zasadzie już nastąpiło -- wiele firm zagranicznych zdążyło się już na nim ulokować. Podkreślają natomiast, że otwarcie rynku może zaszkodzić tym firmom, które jeszcze nie mają zagranicznego inwestora z branży ubezpieczeniowej, a więc najnowszego know-how.

Szukanie inwestora

Na mariaż z którąś z zagranicznych firm ubezpieczeniowych nie zdecydowały się jeszcze Warta, Samopomoc, Europa i Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Energo-Asekuracja, Gwarant i obie Polonie (tzn. życiowa i majątkowa) zapowiadają, że wybiorą inwestora do końca tego roku. Do kupienia zostały także notowane...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1510

Spis treści
Zamów abonament