Co zrobili, co powinni zrobić
Gdyby doszło do rekonstrukcji rządu
Co zrobili, co powinni zrobić
Jak pisaliśmy w piątek, dymisja wicepremiera, ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Tomaszewskiego zrodziła nie tylko pytanie o to, kto zostanie jego następcą (bądź następcami, w przypadku podziału ministerstwa), ale także o dalsze, ewentualne zmiany w składzie Rady Ministrów. Rząd jeszcze przed sprawą wicepremiera Tomaszewskiego miał złe notowania społeczne. Niewykluczone, że w obecnej sytuacji premier Jerzy Buzek i koalicja AWS - UW zdecydują się dokonać głębszej rekonstrukcji rządu. Okazją ku temu jest wchodząca w życie ustawa o działach w administracji rządowej. Warto przyjrzeć się dotychczasowym dokonaniom ministrów wchodzących w skład gabinetu Jerzego Buzka. W piątek przedstawiliśmy sylwetki: Artura Balazsa, Andrzeja Wiszniewskiego, Hanny Suchockiej, Janusza Onyszkiewicza, Emila Wąsacza, a w sobotę Andrzeja Zakrzewskiego i Franciszki Cegielskiej. Dziś dokonania kolejnych ministrów. W następnych numerach "Rz" opiszemy działania pozostałych.
Janusz Steinhoff - minister gospodarki
Minister wszystkich górników
Minister jest od wielu lat związany z górnictwem- skończył Politechnikę Śląską ma wydziale górniczym. Przez kilka lat przed objęciem stanowiska był szefem Wyższego Urzędu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta