Jak sprzedać towar za granicą; Łatwo stracić, trudno odbudować; Dwa i pół raza więcej
- Kilka wskazówek dla przyszłych eksporterów
- Komentarz: Łatwo stracić, trudno odbudować
- Państwowa i unijna pomoc dla eksporterów
Granica państwa, celnicy - codzienność eksportera
FOTOMONTAŻ: SUNDAY
Kilka wskazówek dla przyszłych eksporterów
Jak sprzedać towar za granicą
Każdy polski przedsiębiorca może sprzedawać swoje produkty za granicą. Warto jednak wiedzieć, z jakimi problemami się to wiąże. DOBRA FIRMA podpowiada, na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o eksporcie.
Przede wszystkim, zanim przedsiębiorca pomyśli o eksporcie swoich produktów, powinien zastanowić się, czy w ogóle ma to sens. Gdy, dajmy na to, producentowi krzeseł nie wystarcza czasu ani sił, żeby zaopatrzyć w nie wszystkich odbiorców w kraju, raczej nie będzie szukał rynków zbytu za granicą. Chyba że potencjalne zyski z eksportu będą naprawdę kuszące. Wtedy rzeczywiście lepiej zrezygnować z krajowych odbiorców na rzecz partnerów zagranicznych. Najczęściej jednak firmy decydują się na rozpoczęcie wywozu swoich towarów za granicę, bo cały krajowy rynek został już podzielony pomiędzy konkurencyjne firmy, a nadzieje na szybki wzrost sprzedaży są małe.
Rozwojowi eksportu, paradoksalnie, może służyć
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta