Samolot za prywatyzację PZL Warszawa Okęcie
CASA prowadzi negocjacje z MON
Samolot za prywatyzację PZL Warszawa Okęcie
Rozmowa z Alberto Fernandezem, prezesem European Aeronautic, Defence and Space Company Construcciones Aeronauticas SA (EADS CASA)
Mimo unieważnienia w marcu tego roku przetargu na dostawę samolotów transportowych dla polskiej armii Ministerstwo Obrony Narodowej prowadzi negocjacje na ten temat z hiszpańskim koncernem CASA.
- Jeśli w ramach negocjacji uda się doprowadzić do porozumienia w sprawie ceny, offsetu i warunków prywatyzacji PZL Warszawa Okęcie, minister obrony może wydać zgodę na zakup samolotów transportowych z wolnej ręki. Jeśli nie, rozpisany zostanie następny przetarg - powiedział Jerzy Smoliński, rzecznik prasowy ministra Bronisława Komorowskiego.
- CASA rozpoczęła negocjacje w sprawie prywatyzacji PZL Okęcie - powiedziała Julita Łoniewska z biura prasowego resortu skarbu.
Minister skarbu państwa ogłosił zaproszenie do rokowań w sprawie zakupu akcji Państwowych Zakładów Lotniczych Warszawa-Okęcie SA w styczniu tego roku. Uczestnictwo w prywatyzacji tej firmy jest warunkiem zakupu przez polską armię samolotów transportowych.
Udziałem w prywatyzacji Okęcia zainteresowane jest, według informacji "Rz", także włosko-amerykańskie konsorcjum LMATTS, które w przetargu oferowało samolot Spartan....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta