Ustawa o wynagrodzeniu sfery budżetowej
Weto Prezydenta RP
Ustawa o wynagrodzeniu sfery budżetowej
Wniosek
Na podstawie art. 18 ust. 3 ustawy konstytucyjnej z 17 października 1992 r. o wzajemnych stosunkach między władzą u stawodawczą i wykonawczą Rzeczypospolitej Polskiej o raz o samorządzie terytorialnym (Dz. U. nr 84, poz. 426 z późn. zm. )
-- o dmawiam podpisania ustawy z 14 grudnia 1994 r. o kształtowaniu środków na wynagrodzenia w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw i wnoszę o ponowne jej rozpatrzenie.
Uzasadnienie
Odmowę podpisania ww. ustawy uzasadniam następującymi względami:
1. Z akwestionowana ustawa narusza podstawowe interesy o gółu pracowników zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych państwowej sfery budżetowej przez to, że:
* znosi ustawowe relacje między poziomem wynagrodzeń pracowników sfery budżetowej a przeciętnym wynagrodzeniem w sektorze przedsiębiorstw,
* nie gwarantuje pracownikom sfery budżetowej społecznie uzasadnionego wzrostu wynagrodzeń w 1995 r.
Jak wiadomo, ustawa z 31 stycznia 1989 r. o kształtowaniu środków na wynagrodzenia w sferze budżetowej (Dz. U. nr 4, poz. 24 z późn. zm. ) przewidywała, że w ielkość tych środków będzie ustalana z uwzględnieniem normatywnego wskaźnika wynagrodzeń, określającego proporcje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta