Trzeba iść w inną stronę
Trzeba iść w inną stronę
RYS. ANDRZEJ KRAUZE
TOMASZ PESZKE
Polemika prowadzona pomiędzy przedstawicielami rządu, pracodawców i związkowców na temat reform, które powinny zapobiec rosnącemu bezrobociu, w tym zmian prawa pracy, przypomina bardziej pełną uprzedzeń i agresji awanturę niż rzeczową dyskusję. Dobitnym tego przykładem były zamieszczone na łamach "Rzeczpospolitej" artykuły Kajusa Augustyniaka i Henryki Bochniarz ("Rz" z 25.02.2002) na temat zmian kodeksu pracy, pełne wzajemnych oskarżeń, za to prawie pozbawione rzetelnej argumentacji.
Globalizacja, otwarcie gospodarki światowej, możliwość szybkiego swobodnego przepływu kapitału pomiędzy krajami, gwałtowny rozwój informatyki i sieci teleinformatycznych, postępujący rozwój technologii to podstawowe czynniki wywołujące głębokie zmiany gospodarcze i społeczne w krajach rozwiniętych i rozwijających się, do których należy także Polska. Oparty na spokojnym, zrównoważonym rozwoju, bezpieczeństwie socjalnym, stabilnym zatrudnieniu i dialogu społecznym świat Europy Zachodniej lat siedemdziesiątych, który wielu Polaków uważało za wzór do naśladowania, odchodzi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta