Gdy wykonawca plajtuje; Jeśli nie na rachunek, to nie
- Gdy wykonawca plajtuje - Na pytania o zamówienia publiczne odpowiada Eliza Niewiadomska
ODPIS NA ZAKŁADOWY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH: Jeśli nie na rachunek, to nie jest kosztem
Na pytania o zamówienia publiczne odpowiada Eliza Niewiadomska
Gdy wykonawca plajtuje
Co zrobić, gdy wyłoniony w przetargu wykonawca zbankrutował? Czy do ofertowej ceny należy wliczyć podatki? Jak poradzić sobie z nie znowelizowanym jeszcze wzorem protokołu postępowania (ZP-1)? Czytelnicy zadają naszym ekspertom dziesiątki pytań dotyczących interpretacji i stosowania przepisów ustawy o zamówieniach publicznych. Przedstawiamy więc drugą część relacji z dyżuru, który odbył się w DOBREJ FIRMIE 16 kwietnia . Na pytania czytelników odpowiadała Eliza Niewiadomska, specjalista w Departamencie Prawnym Urzędu Zamówień Publicznych.
Urząd, w którym odpowiadam za zamówienia, zawarł w trybie przetargu nieograniczonego umowę z wykonawcą na realizację robót remontowo-budowlanych. Wykonawca popadł jednak w kłopoty finansowe, utracił płynność i nie jest w stanie dokończyć tego, co zaczął. Odstąpiliśmy od umowy, ponieważ opóźnienie sięgało czterech miesięcy. Logiczne byłoby zlecenie dokończenia prac podwykonawcom, którzy są na budowie, a którym wykonawca nie płaci. Czy możemy to
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta