Wimbledon Venus Williams i Henin w półfinale - Rusedski odpadł - Wróciła angielska pogoda

Xavier Malisse - pogromca Grega Rusedskiego

(c) EPA

KRZYSZTOF RAWA

Z LONDYNU

Pierwszą półfinalistką tegorocznego Wimbledonu została Venus Williams, która pokonała Elenę Lichowcewą 6:2, 6:0. W drugim, opóźnionym przez deszcz ćwierćfinale Justine Henin pokonała Monikę Seles 7:5, 7:6 (7-4).

Xavier Malisse, młody Belg, wygrał 6:4 piątego seta meczu 1/8 finału z Gregiem Rusedskim. Jak udanie kończyć przełożone mecze, pokazała także Jennifer Capriati, która pokonała Eleni Daniilidou 6:1, 3:6, 6:1. Wieczorny deszcz przerwał spotkanie Marka Philippoussisa z Richardem Krajickiem. Dwaj najwięksi artylerzyści światowego tenisa, choć po kontuzjach, nie padli na kort. Rozegrali cztery sety, wszystkie...