Samoobrona w Europie
Samoobrona w Europie
- Do Unii tylko z dowodem
- Komentarz: Przezwyciężyć geopolitykę
Tylko politycy LPR (na zdjęciu Roman Giertych i Marek Kotlinowski) otwarcie skrytykowali integrację Polski z Unią Europejską
FOT. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI
Po pierwsze - ma pomagać biedniejszym krajom członkowskim, po drugie - nie powinna zabierać im kompetencji. Wykluczone jest stworzenie superpaństwa - tak widzą przyszłość Unii Europejskiej polscy posłowie. W osłupienie wprawił parlamentarzystów przedstawiciel Samoobrony, który oświadczył: - Rozszerzenie Unii Europejskiej leży w interesie całej Europy. Problemy najlepiej rozwiązywać wspólnie.
Jaka ma być Unia Europejska po naszym przystąpieniu? - Unia powinna wykształcić model socjalny oparty na zrównoważonym rozwoju i pełnym zatrudnieniu, rozwijać politykę bezpieczeństwa i być bardziej "przejrzysta" dla obywateli - wyliczał szef Sejmowej Komisji Europejskiej Józef Oleksy, który reprezentuje w Konwencie polski parlament.
Według minister ds. europejskich Danuty H?bner, zasiadającej w Konwencie z ramienia rządu, ważne jest, aby poszerzona Unia Europejska była silnym gospodarczo, ważnym graczem na arenie światowej.
Mimo to polscy politycy są zgodni: Unia nie może się
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta