Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nocny pociąg do Memphis

26 lipca 2002 | Raporty | MŚ

Nocny pociąg do Memphis

Fabuła widowiska jest prosta. Na stacji kolejowej pojawiają się podróżni. Opowiadają o swoich losach i spotykają swoje dziewczyny.

Początki widowiska "Nocny pociąg do Memphis" tkwią w moich rozmowach z Andrzejem Trojakiem, Januszem Tytmanem, Korneliuszem Pacudą jeszcze z czasów, gdy film "Bracie, gdzie jesteś" był na ekranach kin. A może jeszcze dawniej? Może wtedy, gdy polscy wykonawcy nagrywali pod kierownictwem Pacudy płytę Corina Corina? Kiedy Tomek Szwed uczył się country na piosenkach "Night Train to Memphis" czy "Waiting for a Train"? Wtedy, gdy Czarek Makiewicz śpiewał z zespołem Little Maggie Big Black Train, kiedy Janusz Tytman poznawał mistrza mandoliny Sama Busha, Ala Boncol sięgała po piosenkę Patsy Montany "I Wan't to be a Cowboy's Sweetheart"? A może nawet wtedy, kiedy piosenką Jimmie Daviesa "Nobody's Darling But Mine" pod polskim tytułem "Puste koperty" Piotr Szczepanik podbijał polską publiczność. A może...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2680

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Dobre, lepsze, najlepsze

Zamów abonament