Najlepiej czesne i subwencja
- Nauczyciele dostaną podwyżki
- Sondaż "Rzeczpospolitej"
- Do szkoły bez czesnego
- Gość "Rzeczpospolitej" Najlepiej czesne i subwencja
MARIUSZ PRZYBYLSKI
Chociaż kondycja finansowa szkół prywatnych zależy od kondycji gospodarki nie słychać o bankructwach tych placówek. Co więcej, ich liczba rośnie, choć coraz częściej rezygnują one z pobierania od rodziców czesnego. Prowadzenie podstawowej albo średniej szkoły wydaje się więc być obiecującym biznesem.
- Tak jak powodzi się rodzicom, tak powodzi się nam. Ponieważ sytuacja ekonomiczna w Polsce nie jest dobra, mamy sporo przypadków, w których rodzice zabierają swoje pociechy z naszej szkoły do bezpłatnej szkoły publicznej - narzeka dyrektor jednej z warszawskich prywatnych podstawówek.
Mimo tego pesymizmu, placówek pod egidą organizacji pozarządowych przybywa. Z danych GUS wynika, że organizacje społeczne i stowarzyszenia prowadziły w minionym roku szkolnym 363 szkoły podstawowe. To prawie dwa razy więcej niż w roku szkolnym 1995/1996, kiedy takich szkół było 187. W tym okresie liczba prowadzonych przez organizacje wyznaniowe szkół podstawowych wzrosła z 22 do 59. GUS podaje także liczbęł określonych jako pozostałe. W tej grupie
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta