Gdy dostawca się nie zgadza; Wystarcza interpretacja ustawy
- Protest a umowa w sprawie zamówienia publicznego - Gdy dostawca się nie zgadza
- Podwykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego - Wystarcza interpretacja ustawy
Protest a umowa w sprawie zamówienia publicznego
Gdy dostawca się nie zgadza
Zgodnie z ustawą z 10 czerwca 1994 r. o zamówieniach publicznych (Dz. U. z 2002 r. nr 72, poz. 664 i nr 113, poz. 984; dalej: ustawa) dostawca lub wykonawca, którego interes prawny doznał uszczerbku w wyniku naruszenia przepisów ustawy przez zamawiającego, jest uprawniony do wszczęcia postępowania odwoławczego. Podstawowym środkiem odwoławczym, jaki przewiduje ustawa, jest protest. Dostawca (wykonawca) składa protest do zamawiającego wobec czynności podjętych przez niego w toku postępowania o zamówienie publiczne. Zamawiający ma obowiązek rozpatrzyć protest w ciągu 7 dni.
Dla dostawcy (wykonawcy) jest to istotne, ponieważ złożenie protestu uniemożliwia zawarcie ważnej umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zgodnie bowiem z art. 81 ust. 1 ustawy do momentu ostatecznego rozstrzygnięcia protestu zamawiający nie może zawrzeć umowy w sprawie zamówienia publicznego. Oznacza to, iż od chwili wniesienia protestu do momentu jego ostatecznego rozstrzygnięcia dostawcy lub wykonawcy korzystają z pełnej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta